Opony

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat opon.

Opony Pirelli - fakty i porady

Opony Pirelli to jedne z najbardziej znanych i cenionych na rynku. Marka oferuje wszystkim kierowcom wysokiej jakości modele letnie, zimowe i całoroczne. Przechodzą one najcięższe testy, dlatego spełniają wymagania wszystkich użytkowników.

Opony Pirelli i ich historia

Każdy kierowca zna opony Pirelli. Jest to bowiem jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek ogumienia na świecie. Nawet osoby, które nie mają nic wspólnego z motoryzacją, znają tę nazwę. A to za sprawą słynnego kalendarza Pirelli, który - zamiast prezentować opony - prezentuje wspaniałe zdjęcia kobiet.

Pierwsze wyroby samochodowe tej marki wyprodukowano pod sam koniec XIX wieku. Kilka lat wcześniej firma zdecydowała się na to, by wprowadzać na rynek wersje rowerowe.

Pirelli, niemalże od samego początku, stała się firmą kultową o wysokich przychodach. Dziś na rynku, poza ogumieniem do samochodów, produkuje również inne rodzaje opon, na przykład rolnicze. Pirelli jest obecnie piątym, co do wielkości sprzedaży, producentem opon na świecie.

Ceny opon Pirelli

Pirelli to znana marka. Należy się więc spodziewać, że - jak każdy markowy produkt - i opony tej firmy nie będą należeć do najtańszych. Nie jest to więc oferta dla oszczędnego właściciela małolitrażowego pojazdu. Z drugiej strony za marką idzie jakość. Dlatego też wersje wielosezonowe są bezpieczne i trwałe. Zaś opony zimowe gwarantują doskonałą przyczepność w każdych warunkach drogowych. Za wysoką ceną idzie więc doskonała jakość, której wszyscy ufają. Decydują się na nią osoby, którym zależy na bezpieczeństwie własnym oraz pasażerów.

Modele opon Pirelli

Opony Pirelli przede wszystkim kojarzone są ze sportami motorowymi. Ogumienie rajdowe, o doskonałych właściwościach, pozwoliły firmie stać się potentatem w zakresie produkcji wersji sportowych. Wykorzystywane we wszystkich najważniejszych rajdach, przez najlepszych kierowców świata, opony Pirelli cieszą się dobrymi opiniami, dotyczącymi jakości, która pozwala na zajmowanie czołowych miejsc podczas zawodów.

Pirelli proponuje też ogumienie dla użytkowników niezwiązanych ze światem sportu. Zarówno wersje letnie, jak i zimowe to produkty, spełniające najwyższe normy jakościowe. Firma stale inwestuje w rozwój i nowe technologie, które pozwalają na zwiększenie jakości opon i poprawę ich bezpieczeństwa, wytrzymałości i odporności. Nowe rozwiązania, wykorzystywane przez firmę, sprawdzane są na specjalnych torach testowych należących do firmy. Opony Pirelli przechodzą więc bardzo dokładne testy.

Najbardziej znany jest tor testowy Vizzola. Modelom, które przeszły próbę tego toru, można zaufać. Z nowości, jakie ostatnio wprowadziła firma, warto wspomnieć o oponach Pirelli Snowsport i Carving. Te drugie to nowoczesne modele, które były początkowo kierowane głównie do odbiorców skandynawskich. Są przystosowane do tego, by mocować na nich kolce. Po sukcesie modelu Carving, firma postanowiła wprowadzić je na pozostałe rynki.

Szczególną grupę opon, mocno cenioną na świecie, stanowią modele motocyklowe. Firma posiada kilka rodzajów ogumienia przeznaczonego do motocykli szosowych, rajdowych jak i off-road. Firma proponuje też opony do skuterów, a nawet quadów.

Ten szeroki wachlarz ofertowy, w połączeniu z doskonałą jakością ogumienia, decyduje o tym, że firma jest jedną z bardziej konkurencyjnych na rynku.