Opony

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat opon.

Opony Continental - fakty i porady

Firma Continental od lat produkuje dobrej jakości opony samochodowe. Ze względu na wielość zalet i dobre wyniki testów, właśnie te wyroby cieszą się największą popularnością wśród kierowców.

Firma Continental, a w zasadzie Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie, powstała w 1871 roku w Hanowerze. Firma produkowała nie tylko ogumienie, ale również inne elementy pojazdów, jak części do nadwozia czy mechanizmy napędowe. Jednak właśnie opony rozsławiły firmę na całym świecie.

Obecnie ogumienie Continental to czwarte, najczęściej kupowane wyroby na świecie. Firma zaś tak się rozwinęła, że ma oddziały na całym świecie, w tym również w Polsce.

Oferta firmy Continental

Najbardziej znane użytkownikom są opony samochodowe, nie jest to jednak jedyny oponiarski wyrób firmy. Od 1892 roku w ofercie firmy znajduje się ogumienie do roweru. Rowerowe opony Continental są cenione za wysokie bezpieczeństwo i wdrażanie nowoczesnych systemów, poprawiających ich jakość. Z ostatnich nowości, jakie objęły opony rowerowe, warto wymienić bieżnik GravityArc, krawędź bieżnika Endless Edge czy Dura Skin - ochrony boków ogumienia.

Continental, poza oponami do samochodów pasażerskich, posiada też w ofercie modele do samochodów handlowych i modele funkcjonalne – np. rolnicze. Jest to więc firma wszechstronna i dbająca o każdy segment rynku. Cenione jest też ogumienie ciężarowe Continental, którego nowoczesne technologie pozwalają na oszczędności zużycia paliwa.

Z ważniejszych osiągnięć warto też wspomnieć o tym, że w kategorii opony Continental Sport, firma w 2003 roku wdrożyła do produkcji model ContiSportContact 2 Vmax, który był pierwszym wykorzystanym przy prędkości 360 km/h.

Opony Continental zbierają bardzo dobre opinie. Jest to zasługa dużych nakładów, jakie firma przeznacza na badania i wdrażanie innowacji oraz dbanie o jakość techniczną każdego wyrobu.

Continental Winter to seria opon, które zdobywają najwyższe uznanie w testach opon. Głównie bowiem to modele zimowe są poszukiwane przez klientów. W zbiorczych testach (ponad 100), przeprowadzonych przez dziennikarzy w latach 2006-2007 okazało się, że opony zimowe były niezastąpione przy mokrej nawierzchni. Zebrały więc najlepsze opinie. Analizując testy ogumienia prowadzone przez czasopisma samochodowe, warto pamiętać o jednym. W testach zawsze wykorzystuje się nowe opony, dzięki czemu osiągają one nieco inne parametry, niż można uzyskać za pomocą modeli używanych. Bywa, że są głośne w użytkowaniu. Pamiętajmy o tym, jeśli decydujemy się na modele „z drugiej ręki”. Mimo tej małej wady, Coninental jest marką, której produkty są na świecie cenione i poszukiwane. Poza modelami zimowymi, uznaniem cieszą się również opony letnie. Modele całoroczne mają zdecydowanie mniejszą popularność.

Ceny opon Continental nie są najniższe, gdyż jest to renomowana marka, ceniona na rynku, a za takie produkty płaci się słono. Kupując jednak produkt droższy, zyskujemy pewność oryginalności i wysokiej jakości opony.

Continental Premium to najwyższa klasa opon produkowanych przez firmę. Są gwarancją klasy, bezpieczeństwa i niskiego poziomu hałasu.