Opony

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat opon.

Opony Nokian - fakty i porady

Opony Nokian to fińska tradycja, dzięki której modele zimowe to ciekawa propozycja dla polskich kierowców. Dobrze wypadają w testach, dlatego cieszą się coraz większych uznaniem wśród kierowców.

Nokian Tyres to firma skandynawska. Opony przez nią produkowane są najczęściej kupowane w Finlandii. Osoby, które po raz pierwszy słyszą o tej marce, najczęściej kojarzą je z Nokią – fińskim producentem telefonów komórkowych. I słusznie! Na początku istnienia firma należała bowiem do koncernu Nokia (nazwa firmy brzmiała Nokia Tyres). Dopiero później opony Nokian zaczęły być produkowane jako wyroby samodzielnej firmy. Obecnie dodatkowe udziały w firmie ma japoński producent Bridgestone (nie ma on jednak pakietu kontrolnego).

Opony Nokian w Polsce

Opony Nokian w Polsce nie mają długiej historii, ale - ze względu na doskonały stosunek jakości do ceny - zdobywają coraz większą popularność. Pozytywne opinie użytkowników oraz dobre wyniki testów wraz ze stosunkowo niską ceną procentują zainteresowaniem produktami.

W Polsce opony Nokian poddawane są testom przede wszystkim w okresie zimowym, gdyż największym zainteresowaniem cieszą się właśnie wersje ogumienia tego producenta. Dlaczego? Trzeba pamiętać, że w naszym kraju panują specyficzne i szybko zmieniające się warunki klimatyczne. Po ostrych mrozach i śnieżycach jak w Skandynawii, szybko nadchodzi odwilż. Od zimowych opon wymagamy więc wiele. I jak się okazuje, wymagania te spełniają opony Nokian. Według osób, które użytkują takie ogumienie, ma ono dość dobrą wytrzymałość na ścieranie oraz odpowiednie opory toczenia.

Opony zimowe Nokian – szczególnie cenione w Polsce - swoją jakość zawdzięczają fińskiemu doświadczeniu. Finlandia to kraj, który musi borykać się ze znacznie gorszymi i trudniejszymi warunkami zimowymi niż Polska, co sprawia, że opony tej firmy dobrze radzą sobie na naszych drogach. Dlatego warto im zaufać.

Opony letnie, również dostępne w sprzedaży w naszym kraju, oferowane są w kilku wersjach, w tym również jako modele terenowe, dostawcze i przemysłowe.

Opony rowerowe Nokian

Poza oponami samochodowymi Nokian produkuje również opony rowerowe. Jako jeden z niewielu producentów na świecie, produkuje zimowe opony rowerowe z kolcami. Wyroby produkowane przez firmę cenione są również przez osoby uprawiające kolarstwo - zawodowo i amatorsko.