Opony

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat opon.

Opony Kormoran - fakty i porady

Opony Kormoran mogą poszczycić się sporym uznaniem wśród kierowców. Snowpro, Impulser, RunPro to najpopularniejsze ich modele, które cieszą się powodzeniem. Warto więc rozważyć ich zakup.

Ogumienie Kormoran produkowane jest przez koncern Michelin, w którego portfolio znajdują się również takie marki jak: Kleber czy Taurus. Są to opony, które w Polsce cieszą się dość dobrą opinią, głównie ze względu na korzystne parametry w odniesieniu do przystępnej ceny. Obok opon marki Dębica, modele Kormoran należą do najchętniej kupowanych w Polsce. Sama marka nie ma za sobą zbyt długiej tradycji, ale siła koncernu Michelin i jego renoma wypromowała opony Kormoran. Producent zapewnia zaś jakość i dobre parametry, odpowiadające wymogom bezpieczeństwa na polskich drogach. Najbardziej popularne w sprzedaży są wersje zimowe. To one cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników dróg.

Opony zimowe Kormoran - jakość za rozsądną cenę

Opony Kormoran Snowpro przeznaczone są do samochodów średniej klasy. To modele zimowe, które można stosować również w samochodach o podwyższonych osiągach. Duża ilość lamelek oraz szerokie rowki sprawiają, że są one bezpieczne i dobrze zachowują się zarówno na terenie oblodzonym, jak i na błocie pośniegowym. Przed ich zakupem warto jednak zapoznać się z opiniami użytkowników. Oceny opon zimowych Kormoran są bowiem zróżnicowane. Tym bardziej każdy nabywca powinien rozważyć opcję ich zakupu w odniesieniu do klasy swojego pojazdu.

Firma ma w swojej ofercie również opony letnie. Prowadzi sprzedaż kilku wersji, głównie przeznaczonych do aut o małej i średniej pojemności silnika, czyli samochodów najbardziej popularnych w naszym kraju. Opony Kormoran Impulser osiągają dobre wyniki w testach, choć warto pamiętać o tym, iż jest to ogumienie ekonomiczne, a więc z niższego segmentu.

Pod tą marką znajdziemy nie tylko modele do samochodów osobowych, ale również wersje rolnicze i ciężarowe. Kormoran, jako marka należąca do dużego koncernu, ma szansę odpowiadać na szerokie zainteresowania nabywców i przygotowywać produkty bezpośrednio pod potrzeby użytkowników. Stąd wejście na rynek pojazdów ciężarowych i rolniczych. Choć rolnicze opony Kormoran są mniej znane niż inne wiodące marki, to według opinii specjalistów są one porównywalne w swojej klasie.