Opony

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat opon.

Opony Goodyear - fakty i porady

Opony Goodyear to modele ogumienia, znane i cenione przez kierowców. Swój sukces zawdzięczają przede wszystkim połączeniu nowoczesnych technologii z potrzebami użytkowników. To opony, które warto kupować, ze względu na dobre opinie i wyniki testów.

Goodyear to jedna z rozpoznawalnych marek na rynku ogumienia. Opony tej firmy są nie tylko jednymi z najbardziej znanych, ale również jednymi z najlepszych na świecie.

Krótka historia Goodyear

Firma rozpoczęła działalność jeszcze w XIX wieku. W 1889 roku światło dzienne ujrzały pierwsze opony rowerowe. Od 1916 roku ogumienie stało się jednym z najlepiej sprzedających się modeli. Dziś nowe opony Goodyear (wraz z markami towarzyszącymi) stanowią 20% sprzedaży na świecie. Co zadecydowało o sukcesie?

Opinie na temat opon Goodyear

Każda innowacja wprowadzana przez firmę jest wielokrotnie testowana przez ekspertów i użytkowników. Tych nowości jest sporo, ponieważ Goodyear stale inwestuje w rozwój i poszukiwanie nowych rozwiązań, które mogłyby zapewnić kierowcom jeszcze większy komfort oraz bezpieczeństwo.

Ogumienie tej marki zbiera bardzo dobre opinie, a wyniki testów praktycznie zawsze wykazują wyższość opon Goodyear nad produktami konkurencji. Wieloletnie doświadczenie (w zakresie modeli ciężarowych, jak i do samochodów osobowych) sprawia, że innowacje wprowadzane przez firmę dają nową jakość. Z powodzeniem można więc polecić nie tylko nowe opony, ale również modele używane. Goodyear to ogumienie o długiej żywotności.

Opony letnie i zimowe

W kolekcji wersji letnich znajduje się kilka rodzajów, przystosowanych do określonych stylów jazdy oraz nawierzchni. Opony Goodyear DuraGrip przeznaczone są do jazdy po mieście. Doskonale sprawdzają się w warunkach wymagających ciągłego ruszania i hamowania, zachowując niski poziom hałasu. Duża odporność na ścieranie powoduje, że opony letnie są odpowiednie do samochodów miejskich, często używanych. Wersję DuraGrip cechują doskonałe paramenty doceniane w testach.

Opony letnie muszą również świetnie zachowywać się na mokrych nawierzchniach. Muszą mieć bardzo dobrą przyczepność. Takie są wersje Goodyear OptiGrip, Efficientgrip i Excellence. Zapewniają bezpieczeństwo jazdy po mokrych powierzchniach. Poszczególne modele, w zależności od zapotrzebowania, muszą być dobrane do stylu jazdy oraz klasy samochodu.

Firma proponuje też kilka modeli opon zimowych. Szczególnie znane są wersje Goodyear UltraGrip, cechujące się wysokimi osiągami i – dzięki zastosowaniu strefowego bieżnika – dobrą adaptacją do podłoża.

Szczególnie cenione przez użytkowników są też opony całoroczne. Są one doskonale przystosowane do tego, aby dopasowywać się do zmiennych warunków atmosferycznych.

Ogumienie wielosezonowe Goodyear to pewność i bezpieczeństwo w każdych warunkach, przy zachowaniu długiej żywotności i przebiegu - dłuższego niż standardowy. Oczywiście, modele Goodyear Eagle (z serii całorocznej) nie należą do opon tanich. Wydatek na bezpieczeństwo się jednak opłaca.