Opony

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat opon.

Opony Barum - fakty i porady

Korzystny stosunek ceny do jakości, jaki mają opony zimowe Barum sprawia, że są to jedne z częściej wybieranych modeli na rynku. Sprawdź, jakie zalety mają wyroby tej firmy.

Opony samochodowe Barum to jedne z najbardziej popularnych modeli w klasie ekonomicznej. Wybierane są przez kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, a jednocześnie zwracają uwagę na cenę i nie zależy im na prestiżu luksusowej marki. Ci, którzy wybierają tę markę, wiedzą, że można polegać na niemieckiej precyzji jej producenta. Firma bowiem od kilkunastu lat członkiem grupy Continenta.l Jej tanie opony to alternatywa dla tych, którzy szukają jakości, a nie chcą przepłacać.

Firma powstała w 1945 roku. Została utworzona w wyniku połączenia sił trzech firm: Bata, Rubena i Mitas’a. Stąd nazwa – Barum.

Oferta firmy Barum

Producent zdecydował się wejść w segment opon kierowanych do szerokiego odbiorcy - tańszych, ale również dobrej jakości. Opony Barum zbierają dobre opinie od użytkowników, a niektóre modele (Barum Bravuris 2) są cenione za wyjątkowe połączenie ceny i jakości.

Oczywiście, kupując ogumienie tej firmy, trzeba liczyć się z różnicą w jakości w porównaniu do produktów najlepszych producentów. Za połowę standardowej ceny żaden producent nie zrobi doskonałej opony. Niemniej jednak letnie modele od Barum są na wystarczającym poziomie jakości, by móc je z pełną odpowiedzialnością polecać do samochodów starszych - klasy ekonomicznej.

Poza oponami letnimi klienci wybierają też chętnie ogumienie zimowe. Barum posiada w swojej ofercie szczególnie cenioną serię zimową – Polaris. Są to, poza produktami chińskiej produkcji, najtańsze opony zimowe. Modele te sprawdzają się zimą w każdych warunkach pogodowych, choć nie należą do najbardziej cichych. Jednak w swojej klasie są to produkty bardzo dobre, które warto rozważyć przy planowaniu wymiany opon w samochodzie.

Ze względu na dość niską cenę poleca się zakup nowego ogumienia. Wprawdzie opony używane Barum są dostępne na rynku. Jednak dbając o bezpieczeństwo jazdy, można rozważyć zainwestowanie w opony nowe, a nie używane – zwłaszcza, że cena produktów tej firmy nie jest „zaporowa”.

Dość dobre opinie, zarówno w testach opon, jak i od użytkowników, zbierają opony Barum Vanis i Quartaris.

Poza modelami do samochodów osobowych, firma posiada w ofercie również ogumienie rolnicze.

Barum to marka, która nie należy do najbardziej renomowanych, ale jej produkty cechują się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że najlepszym w swojej klasie.