Opony

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat opon.

Opony Dunlop - fakty i porady

Opony Dunlop cieszą się uznaniem wielu kierowców na całym świecie. Ich zalety oraz wysoka wytrzymałość i przedłużona żywotność sprawią, że tego rodzaju ogumienie warto rozważyć przy zakupie. Cena nie jest niska, ale adekwatna do jakości.

Historia marki Dunlop

Opony Dunlop po raz pierwszy pojawiły się na rynku w 1889 roku. Na początku XX wieku firma, występująca wtedy pod nazwą Dunlop Rubber, była jedną z czołowych firm produkujących ogumienie do wszelkich typów pojazdów. W 1985 roku opony Dunlop zaczęły być sprzedawane pod marką Dunlop Tyres i do dziś są jednymi z najbardziej znanych modeli na świecie.

Oferta Dunlop

Opony samochodowe Dunlop stosowane są jako standardowe wyposażenie u producentów wielu prestiżowych marek samochodów, takich jak: Alfa Romeo, Aston Martin, Porsche czy Jaguar. Wersje ciężarowe montowane są również w standardzie w pojazdach wielu marek (np.Scania, Daf, MAN). Oznacza to spore zaufanie producentów samochodów, jakim obdarzane jest ogumienie Dunlop. Motocyklowe modele tej firmy wykorzystywane są nie tylko do motocykli rekreacyjnych, ale również w maszynach crossowych i podczas zawodów sportowych.

Opony Dunlop są najbardziej znane miłośnikom sportów motorowych. Od wielu lat wersje sport wykorzystywane są przez mistrzów Formuły 1. Wielokrotne zwycięstwa pojazdów zaopatrzonych w sportowe opony Dunlop (podczas zawodów Le Mans czy motocyklowych Mistrzostwach Świata Grand Prix) zapewniły temu producentowi miejsce w czołówce firm oponiarskich, produkujących ogumienie przystosowane do pobijania rekordów prędkości.

Opony Dunlop produkowane są też na potrzeby zwykłych użytkowników, którzy codziennie pokonują dziesiątki kilometrów w trasie lub po mieście. Wersje całoroczne 4All Season to produkty kierowane do tych użytkowników, którzy nie chcą zmieniać opon w zależności od pory roku, ale chcą czuć się bezpiecznie. Specjalnie dopasowywane, sinusoidalne lamele pozwalają efektywnie hamować na śniegu. Natomiast krzemionkowy element bieżnika świetnie dopasowuje się do temperatury i zachowuje cechy, jakie muszą mieć zimowe i letnie opony. Firma produkuje ogumienie w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć ich powiększanie się przy dużej prędkości, dzięki czemu zmniejsza się ich zużycie. Tę cechę cenią sobie również ci, którzy korzystają z wersji letnich.

Opony zimowe Dunlop montowane są przede wszystkim w samochodach marek premium. To produkty uznane na całym świecie i doceniane przez osoby testujące ogumienie. Zbierają dobre opinie zarówno wśród kierowców-amatorów, jak i profesjonalistów.

Wysokimi ocenami mogą poszczycić się nowe opony Dunlop Fastresponse, należące do linii opon sportowych. Jest to asymetryczny niekierunkowy model, który zachowuje się doskonale zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni.

Według opinii użytkowników ogumienia Dunlop, ze względu na wysoką jakość można wykorzystywać również opony używane. Jest to bowiem wyrób dobry gatunkowo, zapewniający wytrzymałość i długą żywotność. Przez to wart jest swojej ceny.